הרשמה לפודקאסט

'הסיפור שלנו' ירדה משידור בחשון התשע"ו (אוקטובר 2015). עם זאת, כל הפרקים שיצאו במסגרת התכנית נשארו זמינים לשמיעה ולקריאה באתר.
אפשר להירשם לתכנית ולקבל עדכון בכל פעם שפרק חדש יוצא בכמה דרכים:

5 תגובות

דלגו לטופס מילוי התגובה

  • דוד בן זקן on 10/02/2016 at 12:16
  • השב

  חברה אתם מעולים מוגש בצורה יוצאת מהכלל ומאד מושך יש כבוד גדול אני ישמח למקורות לדברים הנאמרים

  1. דוד – תודה!
   מקורות – אנא עיין בפוסטים באתר – לכל פרק מוצמדת רשימת מקורות, ואת תמליל הפרקים המופיע אף הוא בפוסט מלוות הערות שוליים מפורטות (מלבד הפרק הראשון; והשני. שם ההפניות – אינן; דלות)
   איתמר

  • Nissim Glam on 12/12/2015 at 03:18
  • השב

  פרק מצויין. מקווה לשמוע בהקדם עוד פרקים מעניינים כאלה. היה רצוי לקבל גם תמונה יותר מפורטת על סדרי הכוחות הצבאיים אלה מול אלה. לא היה דגש מספיק על כך שמדובר בקרב בין אימפריה לעם כבוש קטן.אבל עדיין היה מאלף ללמוד את הפרטים הקטנים והשתלשלות העיניינים. תודה מקרב לב.

  1. היי ניסים,
   תודה!
   יחסי הכוחות בקרבות החשמונאים נתונים במחלוקת במחקר. חוקרים רבים נוטים לקבל את התמונה שעולה מספרי המקבים, שלפיה היה מדובר בקרבות מעטים מול רבים. אחרים, כדוגמת ההיסטוריון בצלאל בר-כוכבא, סוברים שהפער בין הכוחות בקרבות המכריעים היה מצומצם. הצלחתם של המקבים הייתה קשורה במידה רבה ביכולתם של הסלווקים לרכז כוחות מולם – דבר שהושפע ישירות ממצב הגזרות האחרות ברחבי האימפריה הסלווקית. התבססותה של המממלכה החשמונאית התרחשה במקביל להתהוותו של הואקום השלטוני במרחב הארץ-ישראלי כתוצאה מהתפוררותן של הממלכות ההלניסטיות. כניסתה של האימפריה הרומית למרחב הארץ-ישראלי חידשה את השלטון האימפריאלי באזור, וממילא – הביאה לקיצה את עצמאותה של הממלכה החשמונאית.
   חנוכה שמח!

  • אסף on 11/01/2015 at 12:29
  • השב

  תודה רבה על הפודקסט המעניין והמחכים

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.